Quantcast

#dobrzeosobie

$
0

Co dobrego jest w Tobie? Pomyśl o tym chwilę i wymień trzy swoje pozytywne cechy. Nie jest łatwo, prawda?  Mówienie dobrze o sobie często postrzegane jest jako negatywne zjawisko, chwalenie się, wywyższanie. My chcemy przypomnieć, że prawidłowe nastawienie do siebie, adekwatne poczucie własnej wartości, lubienie i docenianie siebie są częścią szeroko rozumianej profilaktyki zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży.

#dobrzeosobie to projekt dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa mazowieckiego oraz ich rodziców i nauczycieli, którego celem jest budowanie dobrego, stabilnego poczucia własnej wartości u młodych osób. Uczestnicy projektu otrzymają materiały edukacyjne, które pozwolą im zapoznać się bliżej z tematyką projektu, a uczniowie wezmą udział w warsztatach. Główną częścią projektu jest konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Zadanie konkursowe to stworzenie krótkiego filmu w obszarze pewności siebie i poczucia własnej wartości. Młodzi ludzie w filmiku mogą opowiadać o tym, jak budować poczucie własnej wartości, mogą opowiedzieć o tym, co buduje ich poczucie wartości, mogą dobrze o sobie mówić na filmiku – pozostawiamy to ich pomysłowości i kreatywności.
Stworzony filmik opatrzony #dobrzeosobie oraz odpowiednimi logotypami będzie umieszczany
w mediach społecznościowych.

Jeśli jesteś uczniem ponadpodstawowej szkoły w woj. mazowieckim, dowiedz się, czy Twoja szkoła zgłosiła się do projektu. Jeśli nie – skontaktuj się ze szkolnym psychologiem i przejmij inicjatywę! Czekamy na zgłoszenia placówek do końca września 2022.

Szczegóły pod adresem e-mail: dobrzeosobie@zobaczjestem.pl lub nr tel. 883336883

Działania realizowane są w roku 2022 przez Fundację Zobacz… JESTEM w ramach konkursu „Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie” ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego – Biuro ds. Koordynacji i Wspierania Edukacji.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 352